HABERTÜRK


ANIT GROUP 38 SENEDİR 200'ü AŞKIN FİRMAYA HİZMET VERİYOR

Gümrük ve lojistik sektörünün öncülerinden Anıt Group, 40 yıla yaklaşan faaliyetlerini genişleterek ve geliştirerek sürdürüyor. 1977'de İzmir'de kurulan ve 38 yıldır 200'ü aşkın firmaya alanında hizmet sunan firma, gümrük sektörünün yan dallarında da büyümeyi hedefliyor.

Gümrük ve lojistik sektörünün öncülerinden Anıt Group 38. kuruluş yılını coşkuyla kutluyor. Üniversite öğrenimi için Muğla'dan İzmir'e gelen Esat Karaöz'ün çalışmaya başladığı gümrük müşavirliği ofisinde tanıştığı ortağı Erol Gülercan'la birlikte kurdukları şirket, bugün Ege'nin gururu oldu. Anıt Group, gelişim odaklı felsefesi, sürekli gelişen teknoloji ve personeliyle bugünkü başarıyı yakaladı.

KÜÇÜK BİR OFİSTİ

Yola 5 çalışan ve 25 metrekarelik küçük bir ofiste çıktıklarına ve başlarda sıkıntı çektiklerine değinen Anıt Group Yönetim Kurulu Başkanı Esat Karaöz, dürüstlük ve iyilikten taviz vermeden çalışarak sektörde söz sahibi olduklarını açıkladı. Karaöz, “Bizimle aynı dönemde bu sektöre girip de başarılı olan ve ayakta alan birkaç şirketten biriyiz. Sektörde öncü olmayı başardık. Gümrük alanında ilk bilgisayar sistemine biz geçtik ve bunun gibi bir çok ilke imza attık. Ege Bölgesi'nde olan çalışma alanımızı Türkiye'ye yaydık.” dedi.

Gümrük sektörünün yan dallarında da büyümeyi hedefleyen Anıt Group, Gümrük Müşavirliği, Lojistik, Sigortacılık ve Antrepoculuk şirketleri ile birlikte toplamda 4 şirket, İstanbul, Mersin, Aliağa, Ege Serbest Bölge (Esbaş), Menemen Serbest Bölge (İzbaş) ile toplamda 5 ofis ve 135 çalışanı ile müşterilerine en hızlı ve en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyor.

Hem kurumsal hem de teknolojik açıdan kendini devamlı yenileyen ve geliştiren bir yapı kurmayı hedef aldıklarını belirten Esat Karaöz, “Elektronik Veri Transferi, Elektronik İmza Veri Transfer Sistemi ve E-birlik sistemlerini kullanıyoruz. Bu sayede dünyanın her yerinde gümrük idareleri, ihracatçı birlikleriyle doğrudan bağlantı kurarak hızlı ve ekonomik şartlarda hizmet verebiliyoruz.” dedi.

SERMAYESİ PERSONEL

Esat Karaöz, sektörde ilk üç şirket arasında bulunan Anıt Group'un 1985'ten beri İzmir Ticaret Odası vergi ödüllerinde de rekortmen şirketler arasında yer aldığını belirterek aralarında Türkiye'nin en büyüklerinin de yer aldığı 200'ü aşkın şirkete gümrükleme hizmeti verdiklerini söyledi. Karaöz, en büyük sermayelerinin deneyimli, bilgili ve dürüst personelleri olduğunu ifade ederek, “Anıt'ı Anıt yapan faktörlerden biri de bu” dedi.

Güncel Yazılar

YENİ ASIR

22.05.2018

HABERTÜRK

23.05.2018

EGE HABER

23.05.2018